Cellulit to defekt o charakterze estetycznym, który w zdecydowanej większości przypadków nie niesie za sobą absolutnie żadnego zagrożenia zdrowotnego. Nie mniej jednak, ze względu na fakt, iż skóra zmieniona chorobowo wygląda nieatrakcyjnie, niemal wszystkie kobiety pragnęłyby pozbyć się tego defektu.

Cellulit – czy wiesz co przyczynia się do jego występowania?

Zanim rozpoczniesz walkę z cellulitem musisz zrozumieć, co przyczynia się do jego występowania. Czynników kształtujących może być wiele. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • Niewłaściwe nawyki żywieniowe – niezdrowa, niezbilansowana i niepełnowartościowa dieta może prowadzić do wystąpienia szeregu defektów skórnych, między innymi cellulitu.

  • Brak regularnej aktywności fizycznej – ruch to nie tylko zdrowie, ale także uroda. Brak ruchu powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej i  słabsze krążenie krwi, co prowadzi do występowania cellulitu.

  • Palenie tytoniu – palenie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w strukturze skóry. Szkodliwe substancje zawarte w dymu tytoniowym mają ogromny wpływ na kondycję skóry.

  • Nadmierne spożywanie alkoholu – alkohol w dużej ilości może skutkować zaburzeniami w funkcjonowaniu całego organizmu, w tym ma wpływ na urodę i kondycję skóry.

  • Nieprawidłową pielęgnację skóry – a konkretniej – brak pielęgnacji skóry to częsta przyczyna cellulitu.

  • Przebyte choroby – wpływ na występowanie cellulitu mogą mieć również przebyte choroby.

  • Zaburzenia hormonalne – poziom estrogenów w organizmie ma wpływ na  kondycję całego organizmu,w  tym występowanie cellulitu.

  • Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych – tabletki antykoncepcyjne ingerują w układ hormonalny.

 

Czy cellulitowi można zapobiec?

Profilaktyka przeciw-cellulitowa jest jak najbardziej możliwa. Z całą pewnością nie jest tak trudna jak ma to miejsce w przypadku leczenia. Wszak, wystarczy tylko i wyłącznie zadbać o to, aby prowadzić zdrowy tryb życia, tj.: zdrowo się odżywiać, regularnie uprawiać sport, nie korzystać z używek, dbać o równowagę hormonalną oraz nosić luźniejsze ciuchy.

Mam cellulit – jak się go pozbyć?

Niekiedy na profilaktykę jest już za późno. Wówczas z pomocą przychodzą efektywne rozwiązania oferowane przez przemysł kosmetyczno-farmaceutyczny. Wszelkiego rodzaju leki w postaci maści i kremów pozwalają na efektywne zmniejszenie widoczności cellulitu. Rzadko kiedy po takowej kuracji dochodzi do całkowitego ustąpienia problemu. Zdecydowanie efektywniejsze są zabiegi oferowane w gabinetach medycyny estetycznej, a mianowicie: mezoterapia igłowa, cryolift, peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja. Zastosowanie w leczeniu cellulitu znajdą również domowe receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie: peelingi z fusów kawy, peelingi cukrowe i solne oraz różnego rodzaju maseczki. Nie mniej jednak, tego typu rozwiązania nie cechują się zbyt wysoką skutecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *