Gładkie, zadbane i wolne od włosów ciało – to cel niemalże każdej kobiety. Panie pozostawiają owłosienie tylko na głowie. Każde inne miejsce poddawane jest depilacji. Nawet w tak wrażliwych miejscach jak okolice intymne stosują rozmaite zabiegi. Dzisiaj pragniemy przedstawić trzy najczęściej wykorzystywane metody na pozbycie się włosów z właśnie tych miejsc.

Pragniemy przy tym jednocześnie zaznaczyć, że ocena trwałości, wygody i kosztów realizacji ma charakter subiektywny. Zestawienie nie stanowi promocji usług. Powinno być traktowane z odpowiednim dystansem.

Golenie

Wykorzystywanie maszynki do golenia i depilatora to bardzo powszechne zjawisko. Mimo, że rozwiązanie te nie gwarantuje zbyt dużej trwałości to cieszy się naprawdę dużą popularnością. Dlaczego?

Przede wszystkim, to metoda tania i ogólnodostępna. Zabieg depilacja poprzez golenie można przeprowadzić w każdych warunkach, nie jest zbyt czasochłonny. Zwykle nie powoduje podrażnień.

TrwałośćWygodaCena
2/107/1010/10

Na pierwszy rzut oka widać, że największym problemem depilacji przy wykorzystaniu depilatora lub golarki jest trwałość zabiegu. Jednocześnie – największą zaletą depilacji tego typu jest niska cena (można wykorzystać golarkę jednorazową, której koszt to kilka złotych).

Depilacja woskowa

Brazilian waxing, czyli depilacja brazylijska to metoda wykorzystująca rozgrzany wosk i pastę cukrową. Wystarczy nałożyć tę substancje na skórę poddawaną depilacji, pozostawić do ostygnięcia, a następnie oderwać cały płat wosku wraz z włosami (i cebulkami).

Zabieg można przeprowadzić w gabinetach medycyny estetycznej oraz w domu (w drogeriach dostępne są specjalne zestawy do przeprowadzania tego typu depilacji.

Niestety, depilacja woskowa bywa bardzo bolesna, przez co nie można nazwać jej formą wygodną.

TrwałośćWygodaCena
6/105/106/10

Depilacja woskowa to zabieg, który w żadnym z ocenianych elementów nie robi efektu „wow”, ale i nie zawodzi. Trwałość, wygoda i cena kreują się na podobnym poziomie (5-6 punktów w 10-stopniowej skali) co powoduje, że jest to rozwiązanie dla osób, dla których relacja ceny do trwałości jest kluczowa.

Depilacja laserowa

Jedną z form usuwania owłosienia, która cieszy się coraz większym popularnością jest depilacja laserowa. To metoda, która wykorzystuje wiązkę światła lasera. Doprowadza ona do rozpadu włos, a także komórki odpowiedzialne za wzrost nowych mieszków włosowych.

Wysoka skuteczność i trwałość zabiegu idzie w parze z wysoką ceną. Jednakże, stosując te rozwiązanie można liczyć na trwałość rzędu nawet kilku lat.

TrwałośćWygodaCena
10/108/106/10

Depilacja laserowa ma zdecydowanie najwyższą trwałość i jest naprawdę wygoda. Jej relacja cena-trwałość wygląda korzystnie, ale… w dłuższym okresie. Wszak, jednorazowa sesja to koszt kilkuset złotych, przy czym należy mieć świadomość, że niezbędne jest co najmniej 6-8 wizyt w gabinecie estetycznym, aby osiągnąć finalny efekt.

Reasumując, metod depilacji jest kilka. Te, które są najskuteczniejsze i najwygodniejsze – zwykle kosztują najwięcej. A Ty, droga czytelniczko – która metodę preferujesz? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *