Ocet jabłkowy na odchudzanie to rozwiązanie, które cieszy się sporą popularnością. W opinii wielu osób – roztwór octu jabłkowego to formuła gwarantująca lepsze rezultaty niż suplementy diety. Czy faktycznie tak jest? Czy ocet jabłkowy to skuteczny sposób na redukcję zbędnych kilogramów?

Nadwaga i otyłość to problemy, z którymi zmaga się ponad półtora miliarda osób na całym świecie. Co gorsze, na liczniku pojawiają się coraz większe wartości. Światowa Organizacja Zdrowia, problemy z nadwagą określa mianem epidemii XXI wieku.

Skala problemu jest ogromna, dlatego też – nikogo nie powinno dziwić ogromne zainteresowanie procesami redukcyjnymi, w tym konkretnymi metodami. Ocet jabłkowy to jedna z takowych metod.

Ocet jabłkowy i jego wpływ na odchudzanie

Kiedy „pod lupę” weźmiemy inne produkty na odchudzanie, szybko możemy się zorientować, że są one bogate w błonnik lub chrom. W przypadku octu jabłkowego – jest inaczej. To produkt, który w porównaniu do innych popularnych, naturalnych suplementów diety – działa w inny sposób. To czyni go wyjątkowym i skutecznym.

Według autorów bloga FitPoradnia.pl za skuteczność octu jabłkowego na odchudzanie odpowiadają:

 • polifenole
 • pektyny
 • aminokwasy
 • kwas chlorogenowy
 • kwas kawowy
 • kwas kumarowy

Trzeba przyznać, że jest to naprawdę ciekawe zestawienie, które – bez cienia wątpliwości – może przyczyniać się do utraty zbędnych kilogramów.

Co ważne, wpływ octu jabłkowego na odchudzanie został wielokrotnie poddany badaniom. Znaleźć można szereg publikacji naukowych, które dowodzą, że stosowanie octu jabłkowego na odchudzanie jest jak najbardziej skuteczne.

Do najważniejszych właściwości redukcyjnych octu jabłkowego zaliczamy:

 • pozytywny wpływ na tempo przemiany materii
 • przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej
 • ograniczenie wchłaniania tłuszczów
 • zmniejszenie apetytu

Biorąc powyższe pod uwagę, należy uznać, że ocet jabłkowy to kompleksowe rozwiązanie wspomagające odchudzanie.

Jak pić ocet jabłkowy na odchudzanie?

Stosowanie octu jabłkowego na odchudzanie jest bardzo proste. Należy przygotować roztwór z 1 łyżki octu i 250 mililitrów wody. Tak przygotowaną substancję można przyjmować do trzech razy dziennie:

 • rano (na czczo)
 • przed obiadem
 • przed kolacją

Co istotne, długość suplementacji zależna jest od szeregu czynników, między innymi: wpływu octu jabłkowego na organizm, wielkości nadwagi czy założeń dietetycznych.

Uwaga! Ocet jabłkowy działa silnie, dlatego też nie należy przekraczać zalecanych dziennych dawek.

Ocet jabłkowy kontra suplementacja. Co jest skuteczniejsze?

W wielu przypadkach ocet jabłkowy rekomendowany jest jako alternatywa dla suplementów diety. Wręcz, niektórzy twierdzą, że jest to swoisty suplement na odchudzanie. Trudno się z tym nie zgodzić, z jednym małym „ale”:

Otóż, wiele popularnych suplementów dostarcza zupełnie inne substancje: błonnik, chrom, kofeinę itp. Dlatego też, ocet jabłkowy należy traktować jako dodatkowe uzupełnienie, a nie alternatywę dla suplementów. W większości przypadków można jednocześnie korzystać zarówno z dobroczynnych właściwości octu, jak i komercyjnych suplementów diety.

Ocet jabłkowy to nie wszystko! Pamiętaj o diecie, treningu i innych ważnych elementach odchudzania!

Ocet jabłkowy to bez wątpienia skuteczny produkt, który może wspomóc odchudzanie. Nie mniej, nie należy go przeceniać. Ocet jabłkowy stanowi dodatek do innych procesów redukcyjnych.

Decydując się na redukcję powinniśmy przede wszystkim pamiętać o diecie. Jadłospis musi być odpowiednio zbilansowany i dostosowany do naszego zapotrzebowania. Warto również zadbać o jego regularność oraz pro-zdrowotność.

Prócz diety, sporo uwagi należałoby poświęcić treningowi. Dobry, skuteczny trening potrafi przyśpieszyć tempo redukcji o nawet kilkadziesiąt procent. Pragniemy przy tym zaznaczyć, że należy trenować z odpowiednia intensywnością (minimum 65% tętna maksymalnego). Co więcej, trening nie powinien być krótszy niż 30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *