Nadmierne wypadanie włosów to problem, o którym bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jest bolączką blisko 50% Polaków. To defekt dosięgający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jak sobie z nim poradzić? Co zrobić, aby zahamować nadmierne wypadanie włosów?

Dlaczego moje włosy nadmiernie wypadają?

Wypadające włosy to defekt, który może być wynikiem szeregu różnych błędów, począwszy od błędów żywieniowych, poprzez błędy stylizacyjne, a skończywszy na błędach pielęgnacyjnych. Co więcej, kondycja włosów w lwiej mierze uwarunkowana jest przez kondycję całego organizmu. Dlatego też – jeśli chorujesz i/lub stosujesz leki – istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja fryzura na tym ucierpi.

Kiedy dodamy do tego fakt, że wypadanie włosów może być uwarunkowane przez problemy natury psychicznej: stres, depresję czy zaburzenia polegające na wyrywaniu sobie włosów, będziemy mogli powiedzieć – że przyczyn jest po prostu mnóstwo.

Jak poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Wypadanie włosów to problem, z którym można się uporać na wiele różnych sposobów. Należy mieć jednak świadomość, że pierwszym elementem, o którym musimy pamiętać jest prawidłowa diagnoza przyczyny występowania problemu. Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim, diagnostyka oparta jest na wywiadzie. Następnie, konieczne może być zlecenie badań. Sporo wiedzy przyniesienie nam morfologia. Ewentualnie, konieczna może być biopsja skóry głowy.

Nie mniej, w większości przypadków wystarczy tylko drobna modyfikacja stylu życia, aby osiągnąć satysfakcjonującą poprawę. O co zatem zadbać?

Dieta na porost włosów

Odżywianie jest niezwykle ważnym elementem mającym spory wpływ na urodę,w tym kondycję włosów. Dlatego też, należy zadbać o to, aby nasza dieta była zdrowa, pełnowartościowa i bogata w minerały oraz witaminy.

Co jeść, aby diety szybciej rosły? Niezawodne (jak zwykle!) okazują się owoce i warzywa. Warto również pamiętać o rybach, chudym mięsie i owocach morza.

Tabletki na porost włosów

Tabletki na porost włosów to rozwiązanie, po które sięgamy coraz częściej. Wszystko za sprawą ich rosnącej skuteczności. Preparaty tego typu to nie tylko minerały, witaminy i inne istotne mikroskładniki. W tabletkach na porost włosów znajdziemy również ekstrakty roślinne, których wpływ na włosy został udokumentowany w wielu badaniach.

Do najskuteczniejszych rozwiązań na włosy w tabletkach zaliczamy: Locerin (tabletki dla Pań) i Folisin (tabletki dla Panów).

Wcierki na porost włosów

Bardzo ciekawym sposobem, który pozwala stymulować porost włosów jest stosowanie wcierek. Wcierki możemy zarówno kupić gotowe (dostępne w każdej drogerii), jak i skorzystać z domowych receptur (np. wcierka z nasion kozieradki).

Szampony i odżywki na porost włosów

Uporać się z nadmiernym wypadaniem włosów możemy również poprzez zastosowanie szamponów i odżywek na porost włosów. Nie są to rozwiązania, które są szczególnie efektywne – nie mniej stanowią dobre uzupełnienie dla innych, wyżej wymienionych metod.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *