Białe zęby – marzenie wielu kobiet i wielu mężczyzn. W końcu, uśmiech to jeden z najważniejszych walorów urody. Niestety, bardzo często zaniedbujemy go w młodości, co kończy się zażółceniami i przebarwieniami.

Wówczas to, nie wystarczy regularne szczotkowanie, aby przywrócić naturalny kolor i pozbyć się przebarwień. Konieczna jest zdecydowanie bardziej radykalna interwencja.

W gabinetach stomatologicznych już teraz można przeprowadzić kompleksowe zabiegi wybielania zębów przy wykorzystaniu specjalistycznych lamp. To rozwiązanie efektywne, dosyć trwałe i w pełni bezpieczne. Niestety – jest jedno małe „ale” – za zabieg trzeba słono zapłacić. Nie każdy może pozwolić sobie na tak duże wydatki.

Alternatywy dla zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej – domowe sposoby

Na całe szczęście – istnieją skuteczne receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Poznaj najlepsze metody na wybielenie zębów:

Szczotkowanie sodą oczyszczoną
Soda oczyszczona to silna substancja, która działa oczyszczająco, odkwaszająco i rozświetlająco. Ma doskonały wpływ na kolor naszych zębów. Jest jednak przy tym niebezpieczna dla naszego szkliwa. Z tego też względu realizacja zabiegów szczotkowania sodą nie powinna być regularna. Zabieg można stosować „od czasu do czasu”. W przeciwnym wypadku możemy uszkodzić szkliwo.

Płukanki sokiem z cytryny
Sok z cytryny to substancja, która bardzo powszechnie wykorzystywana jest w przemyśle stomatologicznym. Silne właściwości rozświetlające potrafią zniwelować nawet największe przebarwienia.
Płukanki sokiem z cytryną są bezpieczne, ale ich nadmierne stosowanie nie jest wskazane (kwasy owocowe mogę wpływać na zdrowie i kondycję zębów).

Herbata z czystka
Alternatywą dla zabiegów w gabinetach stomatologicznych jest również herbata z czystka. To metoda, która cieszy się ogromną popularnością, gdyż niesie za sobą również wiele innych korzyści (między innymi wzmocnienie i oczyszczenie organizmu). Rozwiązanie te jest w pełni bezpieczne, nie powoduje reakcji niepożądanych.

Czyszczenie zębów truskawkami
Truskawki to owoce, które nie tylko są doskonałym źródłem witamin, ale także – mogą sprawdzić się jako skuteczne narzędzie do czyszczenia zębów. Wszystko za sprawą drobnych nasionek pokrywających wierzchnią warstwę tego przepysznego owocu.

A może jednak warto skorzystać z oferty komercyjnej?

W dzisiejszych czasach, medycyna stomatologiczna oferuje wiele rozwiązań zabiegowego wybielania zębów. Nie mniej – to nie jedyne z „komercyjnych” rozwiązań, nad którym warto się nieco głębiej pochylić. Na co więc warto jeszcze zwrócić uwagę?

Niezwykle korzystnie wypada również oferta, którą znajdziemy w aptece. Mowa o:

Specjalistycznych pastach do zębów
To rozwiązanie, które cechuje się ogromną wygodą (specjalistyczna pasta do zębów zastępuje klasyczną) i sporą skutecznością. Wybielające pasty z apteki potrafią być naprawdę skuteczne. Co więcej, ich skład – jest bezpieczny dla szkliwa zębów. W przeciwieństwie do domowych metod – stosowanie takiej formuły, nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych.

Paskach wybielających
Paski wybielające to rozwiązanie skuteczne, wygodne i stosunkowo tanie. Za zestaw pasków wybielających w aptece zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Biorąc pod uwagę wysoką skuteczność tej metody – jest to naprawdę atrakcyjna cena.

Domowych lampach na wybielanie zębów
Coraz częściej w dużych aptekach znajdziemy również urządzenia elektryczne – aparaty naświetlające zęby, których skuteczność jest co prawda nieco niższa, aniżeli ma to miejsce w przypadku laserowego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym, aczkolwiek – z całą pewnością rezultaty są adekwatne do ceny urządzenia.

Którą metodę wybielania zębów wybrać?

Metod na wybielenie zębów jest wiele. Którą wybrać? Oczywistym jest, że najlepszym wyborem są zabiegi przeprowadzone przez specjalistów. Nie mniej – ze względu na cenę, nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Alternatywą są: pasty wybielające, paski wybielające i lub urządzenia do naświetlania zębów w domu.

Domowe sposoby należy traktować jako ostateczność, gdyż mogą powodować zniszczenia szkliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *