Zaniedbania z przeszłości są główną przyczyną występowania zażółceń i przebarwień na zębach. To defekt, którego każdy chciałby się pozbyć. Wszakże, białe zęby to domena osób atrakcyjnych.

Niestety, wybielanie zębów nie należy do rzeczy łatwych. Owszem sposoby takie jak stosowania sody oczyszczonej czy soku z cytryny powszechnie uważa się za skuteczne i łatwe, ale… opinia dentystów i stomatologów na temat tych metod nie jest najlepsza. Obydwa sposoby mogą przyczyniać się do osłabienia struktury zęba. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tak wiele osób poddaje krytyce te rozwiązanie.

Jak wybielić zęby? Metody na białe zęby.

Warto pamiętać, że proces wybielania zębów i jego efektywność zależna jest od poziomu zmiany w kolorze. Wszakże szarobrunatne czy mocno żółte zęby nie staną się śnieżnobiałe. Nie każdy defekt jesteśmy w stanie usunąć. Dlatego też, realizując jakąkolwiek metodę musimy mieć świadomość, że nie zawsze rezultaty będą iście hollywoodzkie.

Pasty i paski wybielające

Jednym z najlepiej dostępnych metod wybielających są pasty i paski wybielające. Bazujące na aktywnej substancji środki zakupić można w każdej aptece. Zwykle nie powodują skutków ubocznych, jednakże osoby ze szczególnie wrażliwymi dziąsłami powinny przed zastosowaniem tego rozwiązania skonsultować się ze specjalistą.

Laserowe wybielanie zębów

Zdecydowanie najefektywniejszym sposobem na wybielanie zębów jest wykorzystanie technologii laserowej. Kosmetolog nakłada na zęby specjalną substancję, która następnie jest naświetlana (średnio 1-2 minut na każdego zęba). Rezultaty są bardzo dobre. Niestety to metoda kosztowna, nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Lampa Beyond

Wybielanie zębów przy wykorzystaniu lamp Beyond to powszechne rozwiązanie, które jest coraz lepiej dostępne. Bardzo wysoka efektywność niestety nie idzie w parze z trwałością. Zabiegi tego typu należy powtarzać co kilka miesięcy. Nie mniej jednak, dosyć niska cena naświetlania (od 100 złotych) sprawia, że jest to jedna z najczęściej wybieranych metod wybielających.

Depilacja wąsika

Włoski znajdujące się nad górną wargą u kobiet to zjawisko całkiem powszechne. Kiedy jednak są zbyt widoczne – mogą wprawiać w kompleksy. Na całe szczęście, istnieją metody, które umożliwiają pozbycie się wąsika.

Sposobów na likwidację wąsika jest co najmniej kilka. Różni je technologia, efektywność oraz trwałość. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby radzenia sobie z depilacją tego niezwykle wrażliwego miejsca.

Depilacja laserowa

Depilacja przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego to jedna z najtrwalszych dostępnych metod. Można ją stosować z powodzeniem na całym ciele, także w okolicach warg. Istotne jest jednak to, że usuwaniu poddawane mogą być tylko włosy ciemne. Jasny wąsik metodą laserową jest praktycznie nie do usunięcia, gdyż technologia bazuje na wykorzystaniu barwnika włosa – melaniny, którego obecność we włosach jasnych jest znikoma.

Golenie wąsikaMetoda ta jest skuteczna, szybka i możliwa do wykonania w domu. Niestety, częste golenie nasila problem i powoduje, że wąsik staje się coraz bardziej kłopotliwy. Dlatego też golenie, tudzież obcinanie wąsika nie jest wskazane.

Depilacja IPL

Bardzo popularne ostatnimi czasy są depilatory IPL, które gwarantują trwałe efekty. Często mylone z depilacją laserową, którą wykonać można tylko u kosmetyczki. Depilatory IPL można nabyć i korzystać z nich w warunkach domowych.

Urządzenie IPL emituje impulsy świetlne, które doprowadzają do zniszczenia mieszka włosowego. Depilację tego typu można przeprowadzać na całym ciele.

Depilacja woskowaDepilacja przy wykorzystaniu wosku jest bardzo powszechna, ale niestety wiąże się z dosyć sporym bólem. Dlatego też w przypadku wąsika – bardzo rzadko ją stosujemy. Skóra w tym miejscu jest bowiem bardzo wrażliwa.

Depilację woskową można zrealizować zarówno w domu, jak i u kosmetyczki. W drogeriach dostępne są specjalne zestawy do depilacji woskowej. Trwałość tego sposoby jest bardzo dobra. Przy odpowiednio przeprowadzonym zabiegu można pozbyć się 100% włosów z okolicy warg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *