W Internecie: na blogach, forach i portalach traktujących o urodzie można znaleźć wiele różnego rodzaju publikacji na temat odchudzania. Niestety, lwia część materiałów w sieci jest reklamą tabletek odchudzających lub ich poziom merytoryczny jest bardzo niski.

Specjalnie dla naszych czytelników przedstawiamy artykuł zatytuowany: odchudzanie bez kitów, którego celem jest obnażenie wszelkich kłamstw, które serwowane są Wam w innych publikacjach.

Psychologia odchudzania

Niezwykle mało materiałów można znaleźć na temat psychologii odchudzania, a w naszej ocenie jest to temat niezwykle istotny. Na niepowodzenia i zaniechanie walki o lepszą sylwetkę zdecydowanie rzadziej mają wpływ ograniczenia fizyczne lub finansowe, aniżeli czynniki psychogenne. Poddajemy się przy pierwszym lepszym kryzysie. Przegrywamy walkę z pokusami i lenistwem, gdyż jesteśmy nieodpowiednio przygotowani mentalnie.

Rozwiązanie: stwórz szczegółowy plan, wyznacz cele i koniecznie wszystko zapisuj. Nagradzaj się za udane tygodnie, miesiące. To wzmoży Twoją motywację i pozwoli walczyć o lepsze „ja”.

Dieta – zmiana nawyków żywieniowych

W sieci znajdują się tysiące różnych jadłospisów. Spora część z nich tworzona jest przez totalnych amatorów, dlatego też trudno ufać tego typu dietom. Owszem, w sieci można znaleźć także wiele zdrowych rozwiązań, ale aby móc ocenić, która dieta jest odpowiednia – potrzebujesz wiedzy na temat odchudzania.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze założenia diety odchudzającej:

  • jadłospis powinien składać się z minimum pięciu posiłków
  • konsumpcja musi następować regularnie
  • pomiędzy posiłkami powinny być zachowane przerwy wynoszące 2-3 godziny
  • jakakolwiek forma podjadania jest wykluczona
  • dieta jest pełnowartościowa, a jej bilans odpowiedni dla danej wagi
  • opiera się na składnikach, których podstawowe wartości odżywcze są pełnowartościowe (białko), złożone (węglowodany)
  • nie zawiera niezdrowych tłuszczy (wykorzystuje głównie oliwę z oliwek, oleje roślinne)

Zdrowa dieta to podstawa. Jeśli nie znalazłaś nic, co będzie odpowiadało wyżej wymienionym założeniom przy jednoczesnym spełnieniu Twoich smakowych warunków skorzystaj z usług dietetyka. Przygotowanie jadłospisu przez profesjonalistę to koszt oscylujący w granicach 100zł.

Suplementy diety – po które faktycznie warto sięgnąć?

Otyłość to przypadłość, której pozbycie się przy wykorzystaniu naturalnych metod jest jak najbardziej możliwe. Jeśli nie jest wywołana przez chorobę – można jej się pozbyć realizując plan treningowy, stosując dietę i suplementację.

Ostatnimi czasy na rynku suplementów wspomagających odchudzanie pojawiło się wiele nowych środków. Wszystko za postępującą nauką, która to serwuje coraz ciekawsze i coraz skuteczniejsze rozwiązania. Niewątpliwie, do „hitów” ostatnich miesięcy można zaliczyć jagodę acai.

Acai Berry ma znacznie szersze zastosowanie. Wspomaganie odchudzania to tylko jedna z kilku podstawowych właściwości tego niezwykle popularnego owocu.

Jagoda Acai z powodzeniem może być stosowana w celu: zahamowania rozwoju raka, opóźniania procesów starzenia i wspomagania pracy serca.

Popularność tego preparatu jest jednak wynikiem właściwości odchudzających. Duża ilość błonnika zapewnia znacznie szybsze trawienie i uczucie sytości na długi czas. Te dwa czynniki są kluczowe dla osób, które mają problemy z nadmiernym apetytem i podjadaniem.

Badania wykazały, że produkt jest skuteczny także bez stosowania diety. Jednakże wyniki osiągane przez osoby, które stosowały jadłospis odchudzający były znacznie lepsze. Warto również zauważyć, że efekty odchudzania z Acai Berry spotęguje także dobry, wymagający plan treningowy oparty o ćwiczenia aerobowe.

Acai Berry to produkt, który jest coraz lepiej dostępny. Można go kupić w wielu drogeriach, a czasem nawet w aptekach. Suplement ten występuje w postaci kapsułek lub tabletek.

Jednym z najlepszych na rynku (największa dawka) jest Acai Berry Extreme, który można zakupić za pośrednictwem Internetu (polecamy bezpośrednio ze strony producenta. Cena preparatu zależna jest od dawki, producenta oraz wielkości opakowania. W przypadku wyżej wymienionego produktu miesięczny zapas kosztuje około 150 złotych.

Jednym z najlepszych sposobów na weryfikację jakości produktu jest sprawdzenie niezależnych rankingów. Zawsze aktualny ranking środków na odchudzanie znaleźć można u naszego partnera – serwisu internetowego BioCity.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *