Rozmiar penisa to temat, który można określić mianem prawdziwego tabu. Rzadko kiedy dochodzi do dyskusji w tym temacie, za wyjątkiem klasycznych przechwałek, które – co ważne – nie mają pokrycia w rzeczywistości.

O tym czy rozmiar penisa ma znaczenie – można by napisać książkę. Najprościej to ujmując – ile osób, tyle opinii. Jedyne niezależne badanie przeprowadzone przez dr Franckena w 2002 roku, pozwoliło oszacować, że około 20% kobiet uważa rozmiar za istotny. Pozostałe kobiety – nie przykładają do wielkości penisa większej uwagi – pod warunkiem, że nie jest on skrajnie mały lub skrajnie duży.

Rozmiar ma większe znaczenie dla mężczyzn. Według informacji podawanych na łamach serwisu SferaIntymna.pl, – nawet 40% mężczyzn może wykazywać niezadowolenie z wielkości swojego penisa. Kompleksy tego typu maja ogromny wpływ na sypialnianą pewność siebie. Mogą prowadzić między innymi do zaburzeń potencji.

Optymalna długość członka – ile mierzy „idealny” penis?

Czy istnieje coś takiego jak idealna długość penisa? Czy dla kobiet „im większy, tym lepszy”? Na to pytanie odpowiedzi szukało już wielu naukowców. I co ciekawe – ich obserwacje i wnioski zawsze wyglądają bardzo podobnie.

Kobiety – wbrew pozorom, nie oczekują aby penis partnera był zbyt duży. Zwykle – idealny członek miał mierzyć około 15-18 centymetrów, co idealnie wpisuje się w tzw. średnią europejską. Nieco większą uwagę kobiety przywiązują do grubości (obwodu) penisa. Optymalna grubość penisa jest nieco większa, aniżeli średni obwód męskiego członka.

Co zrobić, aby powiększyć penisa?

Niezależnie od tego – co sądzą o tym kobiety, wielu mężczyzn – najzwyczajniej w świecie pragnie powiększyć penisa. Niektórzy Panowie – są w stanie zainwestować spore pieniądze po to, aby ich członek był dłuższy i grubszy.

Nie kwestionując zasadności takowego podejścia – pragniemy przedstawić trzy najpopularniejsze (najczęściej wykorzystywane) rozwiązania pozwalające powiększyć członka.

# Jelqing – ćwiczenia na rozciągnięcie penisa

Jelqing to arabska metoda na powiększenie penisa, która wykorzystywana jest od wielu lat. Ćwiczenia do złudzenia przypomina masturbację, choć – w rzeczywistości nią nie jest. Polega na rozciąganiu penisa.

Co istotne, penis podczas ćwiczenia nie może być w pełnym w zwodzie. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo można nabawić się kontuzji. Realizując ćwiczenia, należy pamiętać również o tym by – mówiąc kolokwialnie – nie przesadzić. Tego typu ćwiczenia mogą okazać się bowiem – bardzo bolesne.

# Chirurgiczne powiększanie penisa

Zabiegi chirurgiczne cieszą się coraz większą popularnością. Zdecydowanie najczęściej realizowany jest zabieg nacięcia więzadeł wieszadłowych. To metoda, która gwarantuje wydłużenie penisa o dobre kilka centymetrów.

Niestety, zabieg ten może skutkować problemami z osiągnięciem erekcji, o czym świadczą liczne – negatywne opinie.

# Tabletki powiększające penisa

Rozwiązaniem, o którym bardzo dużo się mówi w kontekście powiększania penisa są tabletki. To metoda, na która – mówiąc kolokwialnie – wylało się sporo hejtu. Otóż, powstawało wiele środków, które tylko z nazwy – dedykowane były osobom pragnącym powiększyć penisa.

Obecnie, istnieje kilka produktów, które cieszą się dobrymi opiniami. Najlepszym tego przykładem jest Member XXL, którego skład wygląda więcej, niż imponująco:

otoczka kapsułki – żelatyna; chlorowodorek L-argininy; ekstrakt z kozieradki pospolitej (Trigonella foenugraecum L.) [20% saponin]; ekstrakt z owoców palmy sabałowej (Serenoa repens) [25% kwasów tłuszczowych]; ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego (Tribulus terrestris L.) [40% saponin]; ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego (Schisandra chinensis); ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego (Panax ginseng); ekstrakt z szafranu uprawnego (Crocus sativus L.); octan DL-alfa-tokoferylu (witamina E); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; cytrynian cynku; ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum L.) [95% piperyny]; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); barwnik – dwutlenek tytanu, indygotyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *